BIOMASAKER — slovenské know-how

5. června 2015 /
foto: archív LZ VLK (vše)

Označenie dreva, respektíve drevnej biomasy, za obnoviteľný zdroj energie (OZE) je jedným z najväčších omylov environmentálneho hnutia v Európe. Tento omyl vychádza z nepochopenia základných princípov fungovania lesných ekosystémov. Obmedzuje sa na typicky lesnícky pohľad na les ako na zdroj suroviny, ktorého nepretržitú produkciu je možné udržiavať vhodným manažmentom. Les je však zložitý prírodný systém, navzájom prepojený na všetkých úrovniach a ešte k tomu neustále sa meniaci v čase na nepredpovedateľnej trajektórii.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.