Cesta k apokalypse

10. prosince 2017 /
foto: Tatry, zdroj: Pxhere.com

Koncem devadesátých let, tedy v době, kdy si Slovensko na konzumní společnost stále ještě jen zvykalo, jsme my na Zaježové měli jasno: za neutěšenou ekologickou a morální situaci, ve které se všichni nacházíme, může systém. Tedy způsob, jakým je naše technokratická civilizace organizována, pokřivené hodnoty, které vyznává. Systém, dokonale odlidštěný, chladný a neschopný jakékoli sebereflexe, nás všechny neodvratně posouvá k zániku. Přičemž s sebou strhneme i celou planetu. Lidé, tedy jednotlivci, jsou vůči tomuto systému bezmocní a zároveň na něm závislí. Dobrá a intenzivní ekovýchova jim však může otevřít oči, oni se ze Systému vymaní a změní své ničivé chování vůči Zemi. Je však třeba začít hned a u sebe, což jsme také s gustem činili. Někteří věřili v efekt sté opice, jiní očekávali brzký kolaps civilizace a doufali, že budou připraveni, a mnozí něco mezi tím…

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.