Co oči nevidí…

17. prosince 2019 /
foto: Miroslav Patrik. Tepelná elektrárna Prunéřov na Chomutovsku, prosinec 2015.
Sametová revoluce významně ovlivnila osudy milionů lidí. Před třiceti lety postupně vznikly nezbytné základy demokratické země — svobodně volený parlament, nezávislá justice a média. Lidé mohli podnikat, zakládat politické strany, občanské spolky a otevřeně se vyjadřovat k veřejnému dění. Po nově zvolených politicích chtěli lidé mimo jiné ukončit ničení přírody a životního prostředí. A oni se opravdu snažili. Ale po třech letech se něco pokazilo. Dnes se nám sice dýchá lépe, voda v řekách je čistší a města upravenější než za komunistů, takové měřítko ale neobstojí. Naše ovzduší patří k nejhorším v Evropě, lesy se rozpadají, půda rychle ztrácí úrodnost, mizí druhová pestrost, v recyklaci nedosahujeme ani evropského průměru. Kdo chce, ten to vidí.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.