Co skrývá hladina Mamutího jezera?

25. dubna 2020 /
foto: Pavouk Petr Ledvina
Představení Mamutí jezero divadelního souboru Verdis, brněnskou environmentální komunitou tak očekávané, už od vchodu do přeplněného předsálí Husy na provázku slibovalo stát se významnou kulturní událostí. Pozorné kritické ucho se však nesmí nechat ukolébat Cimbálovou muzikou Veronica, ostrovtipný jazyk nesmí otupit kvalitní moravské víno, a ani bystré investigativní oko se nesmí nechat zakalit všeobecným dojmem dobré nálady. Naopak, všechny smysly musí zůstat stále ve střehu. A nestačí jen zahrnout nemilosrdným přívalem zdrcující kritiky nesčetné nedostatky díla. Je také třeba ponořit se pod samu hladinu onoho Mamutího jezera až k temnému přítoku pohnutek strůjců celého spektáklu.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.