Díra aneb Inspektor Colleno to nevzdává

7. ledna 2019 /
Divadelní uskupení Verdis v produkci Sedmé generace a za podpory Nadace Veronica uvádí 23. února 2019 od 19 hodin v divadle Husa na provázku světovou premiéru a současně i derniéru nejvtipnější divadelní hry Díra aneb Inspektor Colleno to nevzdává - detektivní drama ze zásahu Inspekce životního prostředí autorů Josefa Ference a Mojmíra Vlašína.

V malé vesničce nedaleko Brna je vytěžený kaolinový lom částečně zatopený vodou. Avšak na využití onoho území mají obyvatelé této vísky různé a často protichůdné názory. Na základě četných oznámení o přestupcích v oblasti ochrany přírody přijíždí do obce zástupce České inspekce životního prostředí, známý inspektor Colleno, aby provedl šetření na místě samém. Situace se zamotává do té míry, že sám inspektor nestačí rozdávat pokuty. V rozhodující chvíli se ukáže, že tajemný účastník šetření má v ruce trumfy, o kterých nikdo neví. Spletenec vyřeší až Deus ex machina, tak jako v antickém dramatu.

Po představení následuje malá aukce unikátních předmětů, jejíž výtěžek bude využit na bohulibé aktivity Nadace Veronica. Aukce proběhne běžnou, holandskou i tzv. moravskou dražbou. Nezapomeňte si proto vzít s sebou peníze. Až do pozdních večerních hodin je pro vás vedle divadelního představení připraven další atraktivní program! V ceně vstupenky je také (ž)raut, dobré víno a vystoupení populární cimbálovky Veronica.

Vstupenky jsou v prodeji v následujících prostorách:

  • Dům ochránců přírody, Panská 9, Brno
  • a po domluvě v redakci časopisu Sedmá generace Údolní 33, Brno sgenerace@hnutiduha.cz – pište, pokud budete chtít vstupenky zaplatit převodem.

Cena vstupenek:

  •  do začátku představení, resp. do vyprodání 400 korun

Kdy a kde: 

23. února 2019 od 19 hodin v Divadle Husa na provázku. Zelný trh 9, Brno.

Těšíme se na společné setkání!
redakce 7.G, Nadace Veronica a divadelní uskupení Verdis

             

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.