Dobrodružství soběstačnosti

6. října 2011 /
foto: Carol Henderson

Kniha The Moneyless Man: A Year of Freeconomic Living, respektive její autor Mark Boyle si u nezasvěcených tak trochu říká o cynické narážky typu „to se to žije rok bez peněz, když má člověk doma nashromážděné zásoby oblečení“ nebo „taky nebudu chodit do práce, a až dostanu hlad, půjdu se najíst k rodičům“. Avšak jen do chvíle, kdy se do této knihy začteme a zjistíme, s jakou poctivostí její autor ke svému roku bez peněz přistupoval. I přesto, že Boyle místy sklouzává až do ezoterické a utopistické roviny, jedná se o zajímavé a inspirativní čtení.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku





Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.