Editorial

25. dubna 2020 /
foto: Thomas Bjornstad
Zatímco světem se šíří strašidlo koronaviru, odehrávají se bohužel i jiné tragédie. Například rozsáhlé požáry divoké přírody.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

zatímco světem se šíří strašidlo koronaviru, který za sebou nechává miliony nemocných a desetitisíce mrtvých, odehrávají se bohužel i jiné tragédie. Například požáry divoké přírody, a to zdaleka nejen ty hojně medializované australské a amazonské. V tomto čísle se několika takovým „hotspotům“ podrobněji věnujeme, v případě textu ochranářky Geh Min i v souvislosti s šířením covidu-19. Podle autorky patří požáry i pandemie mezi takzvané hybridní pohromy, částečně způsobené špatnou ochranou a nadměrným využíváním přírodních zdrojů.

Nad výzvami pro „post-covidový“ svět se v čísle zamýšlejí Naďa Johanisová a Barbora Bakošová, která varuje před nacionalizací klimatického hnutí. Z dalších textů vám doporučuji opět vykutálenou kubánskou reportáž Mojmíra Vlašína, osobitou reflexi života nedávno zesnulého filosofa Erazima Koháka z pera Tomáše Daňka, řadu recenzí v tentokrát bohatší Kulturní zahradě nebo závěrečný rozhovor Žanety Gregorové s novým předsednickým duem Zelených. Přeskočit byste neměli ani Kristýnou Hájkovou obnovený sloupek La Lupa.

Je nám jasné, že v nastávajících časech svou energii napnete především na překonání koronavirové krize. O to více vám budeme vděční za čtenářskou i předplatitelskou důvěru.

Opatrujte se a dýchejte z plných plic.

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.