Editorial

23. června 2019 /
foto: Shanna Camilleri
Oděvy, boty, látky, laguny, holoseče, plodiny, mokřady… Přejeme bosé a nahaté léto.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

šaty, ne hadry, dělaj člověka, zpívají Voskovec s Werichem. V tématu tohoto čísla se však nevěnujeme tomu, jestli v tom či onom ohozu vypadáme šik, ale v jakých podmínkách jsou oděvy a boty šity a co můžeme dělat pro to, aby se textilní průmysl z ekologického a etického hlediska polepšil. Martina Valentíková navíc přibližuje, nakolik dobročinné jsou tuzemské kontejnery na textil.

Vedle jejího článku doporučuji několik dalších pátrání: Miroslav Kutal se vydává po stopách masivního kácení stromů v Národní přírodní rezervaci Břehyně-Pecopala, Sabina Vojtěchová ohledává kauzu likvidace ropných lagun bývalých rafinerií Ostramo a Vojtěch Pelikán s Renatou Svobodovou zjišťují, jestli zdejší církve na své půdě hospodaří lépe, než je v kraji zvykem.

Sedmá generace nikdy nepatřila mezi časopisy s vysokým nákladem a rozsáhlou propagací, potěší však, že si ji momentálně předplácí nejvíce lidí v její osmadvacetileté historii. Pokud byste se k nim chtěli přidat, k předplatnému si nově můžete vybrat Můj první zápisník od Amélie Janíkové či bavlněné kapesníky od hořické firmy Mileta. Děkujeme za podporu.

A na závěr jedna praktická informace: naše dlouholetá koordinátorka Simona Horká odchází na mateřskou „dovolenou“ a její místo přebírá Alena Konečná, která působí v Hnutí Brontosaurus. Redakční telefonní číslo se tudíž mění na 776 643 487, e-mail zůstává sgenerace@hnutiduha.cz.

Bosé a nahaté léto přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.