Editorial

24. října 2023 /
foto: archiv F.
V tomto čísle se věnujeme novým environmentálním hnutím, ale i mnohému jinému.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

obvykle zde začínám představením tématu čísla, teď ale musím udělat výjimku. Přestože Sedmá generace od nepaměti funguje na jeden velmi neziskový úvazek a dobré vůli desítek nezištných lidí, její finanční situace je už bohužel kritická. Žádáme vás tudíž o pomoc: pokud si přejete, aby náš časopis vstoupil do 33. ročníku, zvažte prosím jakoukoli podporu: od šíření dobrého slova přes sdílení našich článků až po předplatné či drobný dar. Různé možnosti najdete na webové stránce sedmagenerace.cz/obchod nebo nově na portálu Darujme.cz. Tam si můžete vybrat z několika možností velkorysého předplatného 7.G, mimo jiné ve spojení s druhou knihou povídek Mojmíra Vlašína Další příhody ochránce přírody. Za veškerou přízeň a podporu vám jménem redakce srdečně děkuji a věřím, že Sedmá generace svůj příběh ještě neuzavře. 

A nyní k tématu tohoto čísla. Tentokrát přibližujeme environmentální iniciativy, spolky či hnutí, které vyrašily v posledních letech a vedle elánu přinášejí i kontroverze ohledně svých taktik či cílů. Nesporné však je, že tato „nová krev“ vytvořila novou situaci, s níž musí všichni aktéři počítat.  

Dále v čísle však nezapomínáme ani na přehlížené živáčky (netopýr černý) a země (Moldavsko), nenáviděné šelmy (momentálně to schytávají medvědi na Slovensku) nebo úchvatnou přírodu (Čertíkovy Krkonoše!). A připomínáme milovníka toho všeho Jiřího Beneše, který bohužel nedávno v mladém věku zemřel. 

Usebraný i vitální podzim přeje 

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.