editorial

30. dubna 2005 /

Vážené dámy, vážení pánové,

tým Sedmé generace se rozrostl o dvě redaktorky. Míla Palánová vedle přípravy článků převzala editace a jazykové korektury. Světlana Hejsková se pokusí obnovit a zkvalitnit rubriku Zahrada. Obě dámy vystudovaly jazyk český a žurnalistiku. Věříme, že se jim práce v redakci zalíbí.

Druhé letošní číslo, jak už napověděla obálka, věnujeme alternativním formám turistiky: venkovské, agroeko- i eko- turistice. Třeba se naše příspěvky pro vás stanou inspirací, jak naložit s blížící se dovolenou či prázdninami.

Dovolujeme si vás rovněž upozornit na znovuzrozenou kulturní rubriku Zahrada, která je nyní nabita velmi zajímavými příspěvky: Jiří Zemánek představuje výjimečnou výstavu fotografií Jaroslava Anděla, Světlana Hejsková nahlíží do nové knihy Petry Procházkové, Terry Friedman rozebírá s Andy Goldsworthym jeho sochařství „v krajině a s krajinou“. Určitě si nenechte ujít ani rozhovor s básníkem Petrem Vášou, s kterým jsme si povídali o jeho ekopsychologické opeře Lišák je lišák. Za pozornost stojí rovněž články o podivné politice Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, ne zcela odůvodněné výstavbě rychlostní silnice R35 či rozhovor s Luďkem Králíčkem z Českomoravské myslivecké jednoty. Tímto krátkým výčtem jsme však ani zdaleka nevyčerpali obsah Sedmé generace, kterou právě držíte v rukou. Posuďte sami.

Přejeme vám příjemné jarní čtení.

Dušan Lužný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.