editorial

16. prosince 2013 /
foto: M. Ashido

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

minule jsem tu připomínal, že novinářka a básnířka Tereza Šimůnková se od září snaží, aby o Sedmé generaci bylo více slyšet. Výsledek? Nemáme na skladu ani jedno číslo 5/2013! (Ani já doma ne, vážně 🙂 Tímto se moc omlouváme některým novým předplatitelům, kteří si jej chtěli objednat: bohužel náklady na dotisk pětky jsou mimo naše finanční možnosti. Ale poučili jsme se a aktuální šestky vytiskli o poznání více.

Kromě reakcí na změnu klimatu v ní sledujeme inspirativní způsoby, jak čelit nepříznivému osudu: ať už nenásilným blokováním výstavby zlatého dolu, partyzánsky rozverným pěstováním zeleniny, navracením divokých zvířat do přírody, rozmísťováním pián na náměstích nebo točením filmů o nesmyslně vedených dálnicích.

Zmíněná Tereza také způsobila, že kromě mnoha pražských míst jsme nově k dostání v Ostravě, Českých Budějovicích, Jihlavě, Ústí nad Labem, Mělníku nebo v Uherském Hradišti (přesné adresy najdete zde). Nedosti na tom, zřejmě se nám brzy podaří domluvit prodej Sedmé generace ve vybraných trafikách — jejich seznam bude viset na sedmogeneračním webu. Každopádně však stále platí: pokud si nás předplatíte, nemusíte nikam chodit, číslo vás vyjde levněji a můžeme vám k němu přibalit i průvodce šetrným nakupováním Umění vybírat nebo kalendář aktivního občana.

Koncem nikoli zázračného roku 2013, roku Zemana, Babiše a Řezníka, se opět sluší a patří poděkovat všem našim nezištným autorům a autorkám, redakčním radním, stážistům, dobrovolníkům, donorům, příznivcům na sociálních sítích i vám, čtenářům a čtenářkám. Bez vaší podpory bychom nadcházející, už 23. ročník nemohli otevřít ani náhodou.

Co se v něm dočtete? Nápady všelijaké máme, nechejme se ale dobou i sami sebou překvapit.

Co nejvíce splněných novoročních předsevzetí přeje

Vít Kouřil 

Jeden komentář: “editorial”

  1. Pipin Krátký, Otrokovice napsal:

    K věcnému editorialu p.Kouřila a zmínce o roku Zemana,Řezníka…si dovolím připodotknout,že je možné do této trojice klidně přidat pana knížete,který se rozhodl letos zakončit svůj politický rok závěrečnou piruetou s poběhlicí a tím skončit s bláboly Pražáků o jeho noblese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.