Editorial

24. dubna 2018 /
foto: pixaline

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

jak jste již možná odtušili, název tohoto čísla neodkazuje jen k veřejné hromadné dopravě, ale k obecné situaci, v níž se naše lidská komunita nachází, ať už jde o změnu klimatu, krizi demokracie nebo vytrácení historické paměti. Projevy toho prvního sleduje Magdaléna Vaculčiaková v západoafrickém Senegalu, občanské nepokoje u našich východních sousedů z první ruky přibližují Veronika Kicková a Ľuba Lacinová, zlehčování českého podílu na genocidě Romů pak vysvětluje historik Jiří Smlsal. Dlouhodobě sledované téma mediálního šméčkaření tentokrát ohledáváme v rozhovoru s autory Nejlepší knížky o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!, politology Petrou Vejvodovou a Milošem Gregorem.

Byť to tak vzhledem k výběru témat nemusí vypadat, nad lidstvem jsme ještě hůl nezlomili. Svědčí o tom nejen recenze na filmy Aktivistka a Azurová, ale i ukázky z konceptu aktivní naděje ekofilosofky Joanny Macyové a lékaře Chrise Johnstona. Jejich Metoda, která obnovuje spojení (WTR) může pomoci překonávat smutek, frustraci či zoufalství, které jsou podle autorů zdravou a přirozenou reakcí na traumatizovaný svět. Zkuste například… obrátit na stranu 47.

A abych nezapomněl – budeme rádi, navštívíte-li náš nový web, přizpůsobený všem typům monitorů. A samozřejmě se na vás těšíme i naživo, ať již na 7.G debatách nebo u našeho stánku.

Přeji vám obrozující jarní jízdy, vyjížďky i vycházky.

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.