editorial

19. února 2015 /
foto: Tereza Lehečková

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

na obálce vidíte jednu z 225 fotek městské divočiny, které jste nám poslali na naši výzvu. Další vaše momentky najdete uvnitř čísla i na našem webu. Vítěznému Michalu Jenčovi gratulujeme k předplatnému a všem účastníkům fotosoutěže mockrát děkujeme.

Totéž platí pro středoškoláky, kteří nám napsali text do soutěže k 25. výročí Listopadu. Pětičlennou porotu nejvíce zaujala Michaela Novotná, jejíž článek najdete na straně 41. Mimo jiné v něm píše: „Naše planeta nám nepatří, jsme pouze její obyvatelé. Říká se: koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Lidstvo zatím zpívat nezačalo.“

Letos vám kromě tradičních rubrik připravíme seriály o energetice (Karel Polanecký v prvním dílu přibližuje dánský přechod k obnovitelným zdrojům) a biodiverzitě — Jaromír Bláha na jeho úvod požaduje, abychom pro divokou přírodu vyhradili 3 % naší krajiny. Dominik Grohmann vám zase bude letos pravidelně radit, jak žít ekologicky šetrněji. Začal stylově sezonně — rozděláváním ohně.

Článkem Jiřího Koželouha pokračuje polemika o Atlasu masa, respektive o způsobu, jakým mají ekologické organizace oslovovat většinovou společnost. V jedničce se dočkáte i minule slibovaného pokračování rozhovoru s psychiatrem Stanislavem Grofem. Jeho první díl už se stal druhým nejčtenějším textem v historii 7.G webu.

Pokud byste chtěli Sedmé generaci nahlédnout pod pokličku, podívejte se na pořad Občanské noviny České televize z letošního 9. února, který si na nás lehce posvítil.

A abych nezapomněl, k předplatnému 7.G si můžete kromě trička nově vybrat i publikaci Miroslava Kutala Velké šelmy v českých lesích a neméně skvělou brožuru Pozvěte žížaly domů — Na bioodpad s důvtipem.

Čarokrásné toulky městskou i jinou divočinou přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.