editorial

20. června 2016 /
foto: Přírodní park Šárka-Lysolaje, foto: Daniel Baránek, Wikimedia Commons.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

 

náš časopis sice už téměř pětadvacet let sídlí v Brně, to však neznamená, že opomíjíme hlavní město — ostatně se v něm rozhoduje většina republikových problémů, včetně těch týkajících se životního prostředí. V tomto čísle přibližujeme Prahu jakožto místo pro život: co ji trápí, jaké příležitosti nabízí, co by se v městské politice a krajině dalo a mělo zlepšit. Michaela Zemková mimo jiné připomíná, že Prahou můžete procházet nenápadnou sítí skalisek, útesů, hřbetů a údolí a že z letiště Ruzyně můžete dojít po „zelené“ až do samotného centra města. Jakub Jirků navštívil pražský přírodní hřbitov Les vzpomínek a Tereza Šimůnková zpovídala pražského radního a předsedu Strany zelených Matěje Stropnického.

Z dalších sekcí tohoto vydání obzvlášť doporučuji rozhovory s indickým environmentalistou Ashishem Kotharim a iráckým uprchlíkem Awsem Alhalabym nebo setkání Zdeňky Petákové s čínským turistou ve vlaku do Českých Budějovic. Ale samozřejmě: přečtěte si číslo celé.

Jak možná víte, na konci tohoto roku se Generace dožívá 25 let. Na sobotu 24. září vás tudíž srdečně zveme na narozeninovou oslavu do brněnského Místodržitelského paláce, na jehož nádvoří vystoupí například BezoBratři, Listolet či Jarda Svoboda z Trabandu. Těšit se můžete i na výstavu naší grafičky Jany Kloučkové Kudrnové, žonglérskou show Dominika Grohmanna, dílničky, stánky ekoneziskovek nebo debatu o stavu domácích médií. Podrobný program najdete v průběhu léta na našem webu.

Na oslavě též vyhlásíme vítěze a vítězky tvůrčí soutěže na téma Můj život se sedmou generací. Píšete-li, fotíte, točíte nebo malujete, budeme moc rádi, pokud nám pošlete dílo, zobrazující jak ve svém životě zohledňujete příští generace. Zúčastnit se může každý. Podrobnosti naleznete na následující straně.

 

Skvělé léto přeje

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.