Editorial

20. srpna 2016 /
foto: archiv F

Zachrání planetu ženy? Co znamenají demokratické školy? Jaké jsou tři dimenze ekologie? Nové číslo 7.G je na světě.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

nejsem si jistý, jestli planetu zachrání ženy, ale pokud ji někdo zachránit má, bez poloviny lidstva to nepůjde. A svou troškou do mlýna můžou přispět i transgender skupiny, jak na příkladu Radikálních víl zkraje tohoto čísla dokladuje Tereza Lehečková.

Vedle „ženského“ tématu se můžete v čísle inspirovat články o ekokadeřnictvích a demokratických školách, vaší pozornosti doporučuji též rozsáhlý text Satishe Kumara o třech dimenzích ekologie, profil svérázného duchovního Jána Maliarika od Barbory Božkové nebo popis jednoho výletu na Petřín, který podnikla Tereza Šimůnková.

V tomto čísle také začínají dva seriály: Veronika Kicková (dříve Vachková) po dvaceti letech navazuje na své výtečné články, věnující se návratu k životnímu stylu našich předků na slovenských lazoch. V bioastrologickém sloupku nám pak začne Bedřich Vypera neomylně radit, čeho se máme v příštích měsících vyvarovat. Neberte to na lehkou váhu. Redakci posílila i Martina Vrtělová a hned zajela navštívit pěstitele biovína. Těšit se můžete i na zahraniční sondy novinářky Magdaleny Vaculčiakové, v tomto vydání najdete její rozhovor s bývalým příslušníkem kolumbijské guerilly FARC.

Doufám, že se s řadou z vás uvidíme v sobotu 24. září v brněnském Místodržitelském paláci na oslavě pětadvacetin Sedmé generace. Ke vstupenkám (či k předplatnému) nabízíme za 50 korun nové album Solo Jardy Svobody z Trabandu, který koncert uzavře. K výročí navrhla naše grafička Jana K. Kudrnová speciální trička, tašky či šanony — zakoupit si je můžete přímo na narozeninách, k předplatnému 7.G, v redakci na Údolní 33 nebo přes Benefiční obchod Hnutí DUHA.

Na shledání se těší a příznivé babí léto přeje

Vít Kouřil

P. S.: A nezapomeňte, že tvůrčí soutěž na téma Můj život se sedmou generací trvá do 14. září.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.