Fascinuje mě, kolik má číslo sedm asociací

2. února 2013 /
foto: Seventh Art Productions. Z filmu Těžká voda: Film pro Černobyl.

Černobyl, Mozart, Haydn, Muhammad Alli, Afghánistán, Leonardo da Vinci. Osoby a místa, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisejí. Mají však minimálně jednoho společného jmenovatele. Tím je kanadský dokumentarista Phil Grabsky (a jeho společnost s příznačným názvem Seventh Art), který za svá díla obdržel desítky cen po celém světě. S jedním z jeho filmů jsme se mohli setkat i na prosincovém EKObiografu v Brně, pořádaném Hnutím DUHA a Nadací Veronica. Právě tam mohli čeští diváci poprvé spatřit dokument Těžká voda: Film pro Černobyl, odhalujícím archivní záběry z města duchů Pripjať a okolní zakázané zóny. I o něm jsme s Philem vedli e-mailový dialog mezi Brnem a anglickým Brightonem.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.