Hudbu dělat musím

23. února 2019 /
foto: Martina Cimermanová, Čierna labuť
Dlouhou dobu vystupovala pod pseudonymem Horana, loni s šestnáctiletým synem Jánem založila skupinu Hmlisto, které na podzim vyšlo vyzrálé debutové album Na druhom brehu. V jejich tvorbě se organicky prolínají prvky slovenských lidových písní, folku, keltské hudby či tvrdších žánrů, obrazotvorné texty pak vedle přírodní a tradičně-životní symboliky reflektují aktuální společenské a ekologické otázky. Ukázka za všechny: „Veľké slová zhorknú ako slíže so stáročným makom.“ Se zpěvačkou, textařkou, houslistkou a pištkyní, ale také řezbářkou a publicistkou Veronikou Kickovou (*1974) jsme hovořili před jejich malým, ale velmi milým koncertem v brněnské Staré Pekárně.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2020 vyjde v 2. polovině října.