Jak (ne)umíme debatovat na sítích

25. srpna 2021 /
foto: Robin Worrall
Je prostředí sociálních sítí, internetových fór či online diskusí místem, jež svádí k nenávistné a nerespektující výměně názorů, anebo umožňuje věcnou a partnersky pojatou debatu? Jde o sugestivně vyhrocenou otázku. Možná máte obdobnou zkušenost: v online prostoru jste narazili jak na respektující diskuse, tak jste se nejednou setkali i s nálepkováním nebo vulgárními útoky. Zvlášť u témat vyvolávajících emoce.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2021 vychází v 2. polovině prosince.