Jak přivítat nový rok?

24. srpna 2020 /
foto: archiv společnosti Art4promotion. Novoroční videomapping v Praze proměnil budovu Národního muzea v Tančící dům.
Václavské náměstí se pomalu zaplňuje zvědavci, kteří se přišli podívat na netradiční oslavu Nového roku. Novoroční videomapping, který si Magistrát hlavního města Prahy pro Pražany připravil namísto tradičního ohňostroje, vyvolal u konzervativního českého národa smíšené pocity. Skupinky lidí postávající před budovou Národního muzea, na které se bude show promítat, střídavě chválí a kritizují. Ať už jsou tu ale z jakéhokoliv důvodu, ve chvíli, kdy začne show, všichni umlknou. Budova Národního muzea jako by ožila. Štít, pilíře i cihly se roztančí a budova rychle mění vzhled. Na chvíli se mění na Katedrálu svatého Víta, pak v Petřín a následně v pražské Hlavní nádraží. Nakonec se rozvlní v bocích a namísto Národního muzea teď tisíce lidí stojí před Tančícím domem. Dramatická hudba doprovází diváky na cestě historií Prahy přes současnost až k náhledu do budoucnosti. Zbude v ní místo pro ohňostroje, nebo je videomapping postupně nahradí?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.