Klimatickú politiku nemôžeme robiť štýlom „vyskúšame a uvidíme“

21. února 2022 /
foto: Tomáš Halász. Lucia Szabová
Dlhodobá absencia platformy environmentálnych organizácií a potreba spolupráce a efektívnej komunikácie prispela vlani k vzniku slovenskej Klimatickej koalície. Pätnásť mimovládnych organizácií sa spojilo s cieľom presadzovať riešenia, ktoré sú ekonomicky aj ekologicky udržateľné a smerujú k spravodlivej spoločnosti. V čase, keď sa dostáva do praxe slovenský Plán obnovy a odolnosti a zároveň sa tvorí historicky prvý klimatický zákon, cítia členovia Klimatickej koalície naliehavosť zapojiť sa a kontrolovať štátne orgány. O tom, prečo je plán obnovy pre Slovensko historickou príležitosťou, ako sa členom koalície darí pri spoluúčasti, ale aj o nejasne vymedzenej pozícii Slovenska voči ochrane klímy porozprávala koordinátorka Klimatickej koalície Lucia Szabová.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.