Moje poznání ukládá mi i odpovědnost a úkol

19. srpna 2012 /
foto: Fotografie z výstavy Evropský humanista Přemysl Pitter.

Udržování kladného vztahu člověka k přírodě, rizika spojená s městským životem, potřeba bytí ve zdravém prostředí, soucit se zvířaty, odpovědnost lidí za činy vůči všem Božím stvořením, vegetariánství coby ideální životní styl. Těmito zdánlivě nedávnými idejemi se Přemysl Pitter, protestantský myslitel, humanista, pacifista, filantrop, pedagog a vychovatel, zabýval již před více než osmdesáti lety. Jeho úvahy Náš poměr k přírodě s hlediska náboženského a sociálního a Ježíš a vegetarismus vyšly v roce 1928 společně se statí MUDr. Ctibora Bezděka Vegetarism pro a proti. A rozhodně stojí za přečtení i dnes.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.