Nejdůležitější je říct si, kolik elektřiny vůbec potřebujeme

27. prosince 2010 /

Miroslav Šafařík (*1971) vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT a Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Na poli energetiky se pohybuje od roku 1994. Podílel se na přípravách Státního programu na podporu úspor energie a obnovitelných zdrojů energie, a v této oblasti nadále působí jako konzultant. Od roku 2004 je výkonným ředitelem společnosti PORSENNA, o. p. s., která se zaměřuje na propagaci udržitelné energetiky a stavitelství či zavádění energetického managementu. V letech 2005—2008 byl předsedou CZ Biom — Českého sdružení pro biomasu. Spolupracoval na Strategii udržitelného rozvoje (2002), Státní energetické koncepci (2003) či studii Energie nadosah — Bezpečnostní, sociální a ekonomické výzvy decentralizované energetiky (2008).

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.