Nesnesitelní neviditelní

23. srpna 2018 /
foto: foto: Nowshad Arefin
Jarní slunce poprvé ohřálo prostornou louku v širokém záhybu lesa a z dlouhé letargie vytrhlo samičku druhu Ixodes ricinus. Pomalu rozhýbala každou z osmi ztuhlých, drobnými chloupky posetých a na konci drápkovitě zahnutých končetin, a započala složitý výstup. Cesta po hladkém a kluzkém stéblu se podobá výstupu na vysokou horu, přesto tak činí zcela automaticky. Hladověla více než rok, a pokud brzy nenajde hostitele, nikdy nesplní odvěký imperativ přírody. Nikdy nedá život další generaci. Konečně nalézá vhodné místo a přední končetiny natahuje daleko do volného prostoru jako v podivném pozdravu slunci, které ji probudilo.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Nesnesitelní neviditelní

  1. Lana napsal:

    Panebože… To snad ne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.