Od tabáku ke změnám klimatu

4. dubna 2013 /
foto: Patrik Affentranger

Zpochybňování vědeckých závěrů, zdůrazňování nejistot ve vědě a sofistikovaná PR práce: to jsou metody, kterými tabákový průmysl a zastánci volného trhu úspěšně oddalovali politická omezení jejich smrtícího podnikání. Stejné metody ale používali i ti, kteří chtěli zamezit vládním opatřením reagujícím na kyselé deště, ozónovou díru či globální oteplování. Někteří jednotlivci se dokonce úspěšně angažovali ve všem, co bylo řečeno. Pozadí a spojitosti této činnosti odhaluje kniha Naomi Oreskes a Erica M. Conwaye Obchodníci s pochybností.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.