Divoká planeta Praha

3. března 2023 /
Sedmá generace 1/2023
Sedmá generace 1/2023
Divoká planeta Praha
/

Na podzim roku 2022 vyšel dokument Planeta Praha. Mnoho lidí po jeho zhlédnutí překvapivě zjistilo, že se v českém hlavním městě nachází daleko větší množství obyvatel, než si mysleli. Důvod to má prostý: Praha je obrovský biotop s pestrou paletou tradičních ekosystémů, jako jsou stepy, louky, lesy, vodní plochy, ale i s novými vlastními lokalitami, ke kterým si našly cestu různé zvířecí druhy. Víte například, kdo se usídlil přímo na Petříně? Jakým zvířatům se nejlépe daří na betonové Náplavce rovnou v centru mezi turisty? A že mnoho zvířat utíká právě do hlavního města z okolních krajů?

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 1/2023.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.