Je to (cyklo)jízda

26. července 2022 /
foto: PxHere.com.
Sedmá generace 3/2022
Sedmá generace 3/2022
Je to (cyklo)jízda
Loading
/

Když jsem poprvé zahlédla upoutávku na knihu Je to jízda s podtitulem O svobodě na kole — ve městech i krajině, nijak zvlášť mě nezaujala. Ani na druhý pohled se to nezměnilo, protože výčet autorů a autorek naznačoval, že lidé s mnoha akademickými tituly, kteří dojíždějí z Letné maximálně k Národnímu divadlu na skládačce, mi toho moc nového neřeknou. Prozradí mi tito lidé něco o trápení s agresivními řidiči, o strachu v pražském provozu, o čistě specifických problémech žen cyklistek nebo o jízdě na kole městem jako o politickém postoji, nebo si budu muset počkat na progresivnější českou knihu textů o cyklistice? Ano, prozradí. A co víc, tu chuť skočit v Praze na kolo ve mně rozdmýchali.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 3/2022.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.