Rys je taková zdravotní policie lesa

29. července 2022 /
foto: archiv Jiřího Labudy. Jiří Labuda
Sedmá generace 3/2022
Sedmá generace 3/2022
Rys je taková zdravotní policie lesa
/

Tajemný přízrak, který téměř nikdo neviděl, ale přesto se v našich lesích nachází. Rys ostrovid (Lynx lynx) obývá české luhy a háje už více než dvě desítky let, úspěšně se tu rozmnožuje, vytváří mravnostní policii přemnožené srnčí zvěři a málokdy se nechá spatřit. Přesto se ale jeho populace téměř nerozšiřuje a každý sražený jedinec je velkou ztrátou pro celou populaci. Své o tom ví i Jiří Labuda, který rysy v Beskydech pozná i podle fotografie.

Článek si můžete přečíst v časopise Sedmá generace 3/2022.

Předplaťte si Sedmou generaci na https://sedmagenerace.cz/obchod/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.