Sedmá generace pětadvacetiletá

30. září 2016 /
foto: Petr Vozák (vše, pokud není uvedeno jinak)

„Až za tři čtvrtě století budem slavit stovku, zavoláme kámošům, sedneme si na pohovku…“Ano, nejen většinu z vás, ale i Sedmou generaci už tato skvělá píseň Karla Plíhala dostihla. Malátné nostalgii ze ztraceného mládí jsme však nepropadli, naopak, v Místodržitelském paláci Moravské galerie jsme v sobotu 24. září slavili ve víru debat, dílniček, koncertů, výstav a stánků neziskovek. Více fotografií z oslavy najdete na našem webu a facebookovém profilu. Mockrát děkujeme všem 230 účinkujícím a příchozím, byli jste moc fajn!

Přinášíme malou ochutnávku toho, co se na oslavě odehrálo…

O médiích a životním prostředí debatovali i Jan Piňos z Hnutí DUHA, Martin Uhlíř z Respektu ašéfredaktor Ekolistu.cz Martin Mach Ondřej.

Moderně-folklorní kapela BezoBratři rozjuchala i batolata. Foto: Markéta Jedličková.

Po šumavské debatě se do toho opřel rockový Budoár staré dámy s neodolatelně divou Martou.

Živé kvety hrály i z nové desky Nové poschodia: „To, čo nás spája, je silnejšie a väčšie ako to, čo nás delí.“ Byli skvělí.

K výročí nám popřáli zakladatel časopisu Jakub Patočka, biofyzička Ľuba Lacinová, programový ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh, předseda Dětí Země Miroslav Patrik, sociolog médií Jakub Macek, vedoucí Katedry environmentálních studií FSS MU Bohuslav Binka, filosof Martin Škabraha a ředitel Hnutí Brontosaurus Dalimil Toman. Dorty chutnaly!

Pohotový a vtipný zpěvák Listoletu Tomáš H(ub)áček měl evidentně pod čepicí.

Závěr žonglérské show Dominika Grohmanna vyrazil dech nejen přítomným dámám… Foto: Marie Drahoňovská.

Dlouhý půlden zklidnil a zakončil oduševnělý Trabandita Jarda Svoboda.

Další fotografie a videa z oslavy 7.G narozenin najdete TADY.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.