Slova místo činů — činy místo slov?

22. června 2013 /
foto: Miroslav Patrik. ProtestFest 2013, Brno.

České environmentální organizace jsou v posledním desetiletí poměrně umírněné a krotké. Oproti některým zahraničním environmentálním skupinám neblokují staveniště dálnic, neničí pole geneticky modifikovaných plodin, neobsazují uhelné elektrárny ani kanceláře korporací a bank, neokupují letištní ranveje, nepoškozují stavební stroje a řešení klimatických změn nespojují se sociální změnou vedoucí k odstranění kapitalismu. Místo toho připomínkují zákony, účastní se správních řízení, informují, vzdělávají, recyklují, v tichosti lobbují a téměř dvě desetiletí české veřejnosti dokazují, že nejsou extrémní, že nejsou radikální, že jsou přijatelné. Teprve předloňská naprosto výjimečná blokáda proti kácení v šumavském národním parku připomněla, že blokády a přímé akce jsou ještě stále součástí jejich repertoáru a představivosti. 

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.