společenský kompost

5. dubna 2006 /

Z naší krajiny mizí vrabci domácí, podle jejich tiskového mluvčího tady máme příliš naklizíno. V průmyslovém „zapadákově“ Turíně proběhla údajně první zelená olympiáda v dějinách. Padal sníh a s ním i střechy „chrámů konzumu“, jak biblicky pronesl Václav Havel. Tuhá zima naopak vyčarovala pražským bezdomovcům stanové městečko na Letné. Ombudsman Otakar Motejl potvrdil vědomé dezinformování veřejnosti a nepřiměřenost zásahu policie při CzechTeku. Přepracovaní politici nepřijeli uctít památku Jana Palacha. Poslední žijící encyklopedista a liberál Václav Klaus rezolutně vetoval registrované svazky homosexuálů. Marně. George W. Bush vyhlásil ústup od závislosti USA na ropě. Zpěvák skupiny U2 Bono se stal — sedmdesát let po Adolfu Hitlerovi — osobností roku časopisu TIME. Nejpopulárnějším prorokem prvních měsíců 2006 už však byl jednoznačně Muhammad. Šneci dokážou přeletět oceán — na nohou ptáků. Spanilé nevinné labutě přinesly do Evropy ptačí chřipku, odolají vodňanská kuřata? Každý z nás se může na svém počítači podílet na analýze hvězdného prachu sebraného sondou Stardust, Usámu pořád nikdo nenašel. Na cestu z brněnského ghetta se vydala romská skupina Gulo čar. Filmaři velebí ministra Jandáka za navýšení státního fondu, zatímco památkáři mu nemůžou přijít na jméno. Média v ČR najela na Zelenou vlnu a mobilní operátor Vodafone je vzal 1. února do vlastních rukou. Švýcarské banky konečně vracejí peníze zkorumpovaných vládců rozvojových zemí. Prokázaným fotbalovým podvodníkům naopak soud vyměřil pouze směšné pokuty. V Turkmenistánu zrušili důchody, o rodiče se mají starat děti. 84% našinců si myslí, že reklama manipuluje, ale jen 40 % to přizná na sobě. Po 154 letech ukončila Western Union zasílání telegramů. V krátkém sledu zemřeli filmový kritik Jiří Cieslar a feministka Betty Friedanová. Po Irsku, Itálii, Makedonii, Černé hoře či Ukrajině zcela zakáže kouření ve veřejných prostorách i Anglie. Ministerstvo zdravotnictví zahájilo kampaň proti nemoci obezitě, kterou trpí tři čtvrtiny dospělých Čechů. Jako obvykle se roztrhl pytel s předvolebními knížkami, brožurami a sliby. Lidovci slibují maminkám, komunisti miminkům, ODS důchodcům a dělníkům, ČSSD lékárníkům a Železný rovnou všem obézním kuřákům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2024 vychází v 2. polovině dubna.