Čtenářské ohlasy

22. února 2023 /
foto: PxHere.com. Mýval severní.
Co jste nám v poslední době napsali?

Ivana Míšková – Nový prezident: klimatický lídr, nebo oportunista? (7.G 6/2022)

Přesně tak, v prezidentské kampani se ochrana životního prostředí téměř vytratila. Globální změny klimatu a úbytek biodiverzity jakoby neexistovaly. Názory obou předchozích prezidentů přitom známe, neboť získali Zelenou perlu. Václav Klaus: „Občanská společnost je polemika se svobodnou společností! A je povinností každého demokrata ze všech svých sil, do konce svých věků proti ní bojovat! Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.“ Miloš Zeman: „Jako prezident udělám vše pro to, aby zločiny ekologických nebo zelených fanatiků dále nepokračovaly.“ Prezident Petr Pavel na konci listopadu 2022 v Respektu slibuje změnu, neboť „ochranu životního prostředí zvolil za jednu z prezidentských priorit“ a „nemůžeme ji vnímat jako extremismus“. Připomínám, že Václav Havel na 23. září 2000 svolal na Hrad konferenci o ekonomické globalizaci, na níž mluvila i zástupkyně radikální ekologické a lidskoprávní scény. Miroslav Patrik, Brno

Jana Bařinková, Anastasiya Halavanava – Mýval severní: roztomilý prevít (7.G 3/2022)

V době mého dětství a mládí byl na každé „louži“ ondatří hrad. Spousta mužů si přivydělávala jejich lovem. A nebyli to myslivci. V posledních snad třiceti letech jsem nikde stopy po ondatrách neviděl. Jeden rybář mně říkal, že je hubí vydry, kterých zase přibylo, takže jsem jednu viděl i v malém potůčku, když jsem byl na houbách. Tak se divím, že i ondatry mají být hubeny, když by spíše měly být chráněny. Co se týče nutrií. Za socialismu byly chovány na kožešiny a pak i na velice kvalitní maso. Teď se z nich udělala taková škodná, že se ani na to maso chovat nesmějí. Jde se od deseti k pěti! Přitom mimo teplé vody ve městech nepřežívají, protože, jsouce původem z jižní Ameriky, u nás omrzají. Hraničář, humila@volny.cz

Psát nám můžete na e-mail sgenerace@hnutiduha.cz či na adresy redaktorů (prijmeni@sedmagenerace.cz), pod články na webu, na náš facebookový profil, twitterový účet nebo na adresu Hnutí DUHA — Sedmá generace, Údolní 33, 602 00 Brno. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.