Vaše ohlasy

16. prosince 2015 /
foto: Bőr Benedek

Co jste nám v poslední době napsali?

Rozhovor s Janem Piňosem — Svět už nebude takový, jaký býval (7.G 5/2015):

Je mrzuté, že veškeré náklady na uprchlickou krizi v ČR zaplatí ti chudší daňoví poplatníci, protože ti bohatí si optimalizují své daně, přesidlují do daňových rájů a podobně. Odnese to například český důchodce, protože Kalouskové a jiní asociálové nabulíkují národu, že nebudou trestat úspěšné (například solidární daní), že není možné zvyšovat daněmi cenu práce. Ukrojí se z největší položky — sociální výdaje. Bohatí poplatníci budou plácat v médiích o humanismu. Toho se bojím. Jen aby měl Babiš při volbách dost koblih, aby to zase vyhrál! Bohatec drží kasu! Pipin Krátký, Otrokovice

Dominika Grohmann — Rovnost, volnost, připravenost (7.G 5/2015):

Další článek rozšiřující naše obzory… Veronika Guttenbergová, Dobříš

Tomáš Zelený — Zpověď „ekoteroristy“ (7.G 5/2015):

Kdo hlídá 90 000 ozbrojených hlídačů demokracie? Potřebují ještě více pravomocí? Petr Moses, @PetrMoses

Napadá mě řada radikálních aktivit, kterými by „ekoterorista“ mohl přispět k záchraně planety. Útok na vlak (s jakýmkoli nákladem) či policejní auto, nebo napadání farmářů mezi ně rozhodně nepatří. Lidé, kteří něco takového dělají (nebo plánují, nebo snad poslouchají návody od konfidentů), nejsou ekoteroristé, ale ekoimbecilové. Tomáš Zelený a spol. by měli především vysvětlit, co to je za dementní nápady a proč něco takového vůbec obhajují. Americký Earth Liberation Front také rozložili konfidenti, ale jejich akce měly hlavu a patu a členové ELF, kteří si odpykali nepodmíněné tresty, na ně mohou být hrdí. Češi jsou zase jen nesmírně trapní. :-/ Miroslav Ottomanský, Praha 9. (Pozn. red.: Tomáš Zelený ve svém článku výše uvedené aktivity neobhajoval.)

Dagmar Smolíková, Vít Kouřil — Obalizace (7.G 1/2007):

Díky za přehledné zpracování komplexního problému. Já bych ještě přidala, že obalizace je symptomem našeho životního stylu, neboli kultury „on-the-go“. Obsažné to téma. Hana Hrstková, Praha.

Rozhovor s Otakarem Leiským — Věci mají trochu růst, a ne mizet do ztracena (7.G 3/2007):

Vážený pane Leiský, obracím se na Vás s velkou prosbou. Dejte mi prosím kontakt na někoho, kdo má evidenci Stromů republiky vysazovaných v roce 1968. Od docenta Václava Větvičky vím, že jste je vysazovali v rámci organizace TIS. Předem děkuji za laskavost. S pozdravem A. Kieselbachová, Bečov nad Teplou. (Pozn. red.: panu Leiskému žádost předáme.)

Vzkazy redakci:

Váš časopis je skvelý.Dáva mi odpovede na otázky, na ktoré som nemala názor, a tiež informuje o tématách, o ktorých sa mi ani nezdalo. Pochopila som, aký významný vplyv má váš časopis napríklad na mňa osobne po jeho čítaní. Dnes mám omnoho lepší rozhľad o ekologických témach. Tým, že dávate linky na rôzne stránky a ľudí, tak sa dozvedám viac a snažím sa to aj šíriť ďalej do svojho okolia. Robíte to výborne. Alena Paľová, Dunajská Streda

Omluva:

Minule nám nedopatřením vypadlo, že autory fotek k fotogalerii z Koncertu pro Šumavu byli Jaromír Bláha a Martin XAXAP Tomáš. Autorům i čtenářům se omlouváme.

Psát nám můžete na e-mailsgenerace@hnutiduha.cznebo na adresy redaktorů (prijmeni@sedmagenerace.cz), pod články na webu, na nášfacebookový profil,twitterový účetnebo na adresu Hnutí DUHA — Sedmá generace, Údolní 33, 602 00 Brno. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2024 vychází v 2. polovině srpna.