Vesničko má… jaká vlastně?

21. června 2012 /
foto: Petr Kovář
Globální trend je jasný: vesničané vytahují slámu z bot a míří do metropolí. V nejlidnatější zemi světa Číně sice měšťané početně přečíslili venkovany teprve letos, lidstvo však podle odhadu OSN dosáhlo většinově urbanizovaného stavu už zhruba před čtyřmi lety. V České republice pak už několik dekád žijí ve městech zhruba tři čtvrtiny populace. Ovšem: od devadesátých let se u nás urbanizační trend paradoxně obrátil a měšťané se potichoučku vracejí na venkov.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 4/2020 vyjde v 2. polovině srpna.