Vladimír Úlehla: Život s velkým Ž

8. října 2013 /
foto: Ivan Úlehla – Vladimír Úlehla, Svoboda 1994

Keby ste Vladimíra Úlehlu (1888—1947) počas života stretli, mohli by ste si s ním zaspievať ľudové piesne, vypočuť si jeho prednášky o rastlinách, zahrať si s ním na klavíri, zájsť k nemu do laboratória Prírodovedeckej fakulty pozrieť sa na experimenty, zafilozofovať si nad životom, smrťou a zmyslom prírodných vied, ísť s ním na túru do Tatier či do Malej Fatry alebo si s ním počas prechádzky zahrať spamäti šach. Botanik, pesničkár, ekológ, filozof, dokumentarista, muž so zeleným srdcom a renesančným záberom prepájal prírodné vedy, umenie a filozofiu.

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.