Vychází nová 7.G: Nadnárodky sobě

23. června 2014 /
foto: Jakub Krechowitz

Ve třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Poučili jsme se z neúspěšných pobídek nadnárodním firmám? Čím hodlá prorazit himálajská korporace Bodhi and Satva´s? Přinese TTIP rovnost, volnost, partnerství? Proč v ukrajinsko-ruském konfliktu fandíme všichni? Jak se žije v ráji chodců? Proč je změna klimatu špatně načasovaná? Jak vybavit děti citlivostí pro souvislosti? Co dělají energetičtí zástupci? Kdy máme být občansky neposlušní? Proč se loví ploutve bez žraloků? Jak vypadá Leviatan jednadvacátého století? V čem si benediktýn notuje s manažerem Pumy? O čem ne/zpívají Zelené koule? Co je napsáno na pohlednici z budoucnosti? 

V tomto čísle jsme navštívili hranický ex-LG.Philips, filipínské ghetto na Smokey Mountain, bezmotorovou amazonskou vesnici nebo tchajwanský trh se žraločími ploutvemi. Přiblížíme též kauzu brněnského Amazonu, transatlantickou dohodu o obchodu a investicích, klimatickou změnu očima Naomi Kleinové, ukrajinsko-ruský konflikt či možnost zákazu experimentů na zvířatech. K rozhovoru jsme si pozvali německou pedagožku Ute Stoltenbergovou, britského energetického konzultanta Tobiho Kellnera, právníka Filipa Gregora a frontmana Zelených koulí Zdeňka Hromádku. V recenzích probíráme Thoreaovu Občanskou neposlušnost a dialog knihy Bůh a peníze, respektive filmy Leviatan a Projekt PřírodaJako obvykle nechybí ani pozitivní Terrapie a Občanský kalendář

Seznam všech článků čísla leží zde. V e-verzích a na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek či delší verze některých článků. Ve dvou nových fotogaleriích vás Dalibor Mlčák provede tchajwanským trhem se žraločími ploutvemi a příběhem chlapce Jella a jeho matky Nieves z ghetta na předměstí Manily. 

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míste-verze pak na Publero.comFloowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Nezapomenutelné léto přeje

redakce 7.G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.