Za horizontem monokulturizace

21. června 2018 /
foto: Jana K. Kudrnová, Jívová, Olomoucký kraj.
Už několik let po sobě ubezpečuje výroční zpráva o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky, že plocha jehličnatých dřevin, zejména smrku, se nadále snižuje. Nicméně podle téže zprávy je smrk stále nejpoužívanější dřevinou při zalesňování. Stav našich lesů je mezitím čím dál víc kritický a ministr zemědělství Jiří Milek odvolal generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Je tento krok znamením změny?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 5/2020 vyjde v 2. polovině října.