Zameťte s krutostí

8. září 2015 /

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), sdružující organizace na ochranu zvířat po celé Evropě, v létě zahájila kampaň Zameťte s krutostí. Jejím cílem je dosáhnout zákazu testování prostředků pro domácnost na zvířatech v EU, stejně jako se to již podařilo u kosmetiky. Tisíce králíků, křečků, potkanů a myší i nadále trpí a umírají při testech výrobků, jako jsou například prostředky na nádobí, osvěžovače vzduchu a tablety do myčky. Produkty nebo složky těchto produktů jsou jim aplikovány injekčně, musí je vdechovat či jsou jimi násilně krmena a následně zabita.

Přitom společnosti netestující na zvířatech dokazují, že je možné vyrábět kvalitní a bezpečné prostředky pro domácnost bez testování na zvířatech. Lze použít stávající kombinace ingrediencí, a tam, kde se vytvářejí kombinace nové, existují schválené moderní a humánní techniky, které mohou být levnější, bezpečnější a efektivnější, napříklas testy na umělé pokožce.

Zvířata můžete podpořit podepsáním petice Zameťte s krutostí, nakupováním bez krutosti nebo dalšími způsoby, které se dozvíte na stránce Svobody zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.