7.G na festivalu Jeden svět

6. března 2012 /

Jestli si chcete zakoupit nová či starší čísla Sedmé generace, stavte se od 7. do 14. března u informačního stánku Hnutí DUHA ve Francouzském institutu na Štěpánské ulici 35 v Praze. U stánku, otevřeného v rámci festivalu Jeden svět vždy mezi 17. a 21. hodinou (o víkendu už od tří), můžete též ochutnat místní mošty a jablka, pročítat informační materiály s ekologickou tematikou nebo pohlédnout do očí zestárlým politikům

Na Jednom světě na vás mimoto v kategorii Takzvaná civilizace čeká sedm filmů s environmentální tematikou. Po projekci jednoho z nich, Z popelnice do lednice (čtvrtek 8. března, 19:30, Francouzský institut), proběhne debata Plýtváme, tedy jsme, na níž kromě ředitele Hnutí DUHA Vojtěcha Koteckého vystoupí gastronomická novinářka Petra Pospěchová a „bedýnkový“ zemědělec Jaroslav Štencl. 

Kromě Z popelnice do popelnice vám eko-kategorie Takzvaná civilizace přinese tyto filmy: 

  • Černobyl, věčná noční můra (ukázka
  • Detroit, divoké město (ukázka
  • Hotel Červený les (ukázka
  • Kouzelná cesta nepoužitelných věcí (ukázka
  • Lid vs. Donald Trump (ukázka
  • Semena hořkosti (ukázka

Informace o jednotlivých kinosálech a vstupném najdete zde. Přejeme vám hluboké filmové zážitky a těšíme se na shledání. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.