Anatomie jedné bizarnosti

24. dubna 2018 /
foto: archiv F. Vysoušené jezero Qadisiyah na řece Eufrat v Iráku.
České ekologické rozpravy už nejméně třetí desetiletí běží víceméně samospádem, nahoru a dolů, přičemž se většinou topí v událostech chvíle. Málokdy se někomu podaří podívat se na ně s odstupem. Proto je pozoruhodným počinem letošní kniha Petra Vidomuse Oteplí se a bude líp. Rozebírá v ní, jak se v Česku uchytil fenomén takzvaných klimaskeptiků: lidí, kteří si myslí, že se globální podnebí neotepluje; nebo otepluje, ale nemůže za to spalování uhlí a ropy; nebo může, ale je to celkem jedno.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.