Antropocén: epocha, v níž žijeme?

22. června 2020 / ,
foto: Copernicus Sentinel-2A/ESA. Satelitní snímek středovýchodní Brazílie.
V novém seriálu Ekofilosofické zlomky nám dvojice autorů nabídne filosofickou reflexi vybraných současných environmentálních témat a tím zároveň přiblíží současné environmentální myšlení. První tři díly se budou věnovat diagnostice současné doby, pro kterou se rozšířil název antropocén. V dalších se pak zastavíme u současných podob ochrany přírody, příčin ekologické krize, zelené spirituality a dalších témat.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2022 vychází v 2. polovině února.