Beaty a kytarami pro Šumavu

30. září 2015 /

Předposlední zářijový víkend patřil vedle cyklojízd nebo oslav městského prostoru v pořadí již čtvrtému Koncertu pro šumavskou divočinu. Tentokrát proběhl přímo na Šumavě, a sice v autokempu v Horní Vltavici. Pro pět set lidí na něm zahrálo — bez nároku na honorář — celkem třináct kapel a interpretů. Kromě níže zmíněných ještě Manon meurt, Wesselle, Bamboo Shouts, Walden, Tvrdý/Havelka band, Obelisk of Light a Zutro. Před rokem se podobný počet návštěvníků sešel v pražském Lucerna Music Baru na předcházejícím benefičním prošumavském koncertu, se zdejší jedinečnou atmosférou ani s již téměř mrazivými večerními podmínkami se však nedal srovnat. Inu, koncert přímo na Šumavě je pro otrlejší, a jak prozradily také značky parkujících aut, přilákal více místních z Jihočeského a Plzeňského kraje. „Přijel jsem z Českých Budějovic, dělám na Šumavě výzkum přes Jihočeskou univerzitu a říkáme dětem na gymplu, proč nekácet. A znám Chrobáka a těším se na Midi Lidi a Zrní,“ zdůvodnil svůj příjezd Daniel. Naše cesta z Brna je delší než jeho, potkáváme však známé tváře z Prahy, účastníky rysích hlídek a další „přeshodněpolní“. 

Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.