Boj o klenot jménem Rohová

26. února 2020 /
foto: Foto: Pavel Lustyk. Dokumentace nešetrných těžebních zásahů, ke kterým patřilo narušení povrchu půdy, patří naštěstí už minulosti.
Škrábu se do prudkého kopce. Tenká vrstva sněhu na všudypřítomném listí jen dokresluje ticho a klid, který v lese kolem panuje. Kuesta, která se před námi odhalí, jako by do atmosféry únorového dne přirozeně zapadala. Spolu s Ondřejem Hrubým stojím na hranici Čech a Moravy. „Tady skutečně končí Karpaty,“ říká mi. Hledím nahoru. Nejrůznější druhy stromů přirozeně padly k zemi, když podloží už nevydrželo tíhu. Leží jeden přes druhý. Po letech sporů je tu na 273 hektarech konečně pánem příroda a její samovolné procesy.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.