Sedmá generace

Sedmá generace 11/2002

Uživí svět?

Během devadesátých let se postavení eologického zemědělství dramaticky změnilo. Šetrné hospodaření s půdou i zvířaty se především v evropských zemích stává běžným a zboží, které nabízí, v mnoha obchodech samozřejmostí.

29. listopadu 2002 /

Yucca Mountain: Nevada poražená v Kongresu však bojuje dál

Americký Kongres schválil v roce 1987 opuštěnou a řídce obydlenou oblast Yucca Mountain jako optimální lokalitu pro zbudování celonárodního úložiště radioaktivních odpadů. S tím však nesouhlasí představitelé státu Nevada včetně místních obyvatel. Sedmá generace přináší informace o dalším vývoji sporu.

28. listopadu 2002 /

Euroatlantické hodnoty v jiném světle

Listopadový summit NATO rozproudil diskusi o možném teroristickém útoku, pro který by bylo Kongresové centrum s více než padesáti nejvyššími představiteli zemí světa zřejmě zajímavým terčem. Více než setkání však stojí za analýzu samotná organizace.

27. listopadu 2002 /

Máme větší strach z Bushe než Saddáma Husajna

David C. Korten je věhlasným americkým ekonomem, důsledným kritikem politiky mezinárodních finančních institucí a jejich modelu rozvojové pomoci. Letos v říjnu se zúčastnil konference Mosty přes globální propasti, kterou v Praze pořádala Nadace Fora 2000. Na pozvání Hnutí DUHA přednášel také na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde pro Sedmou generaci poskytl následující rozhovor.

26. listopadu 2002 /
Sedmá generace 6/2023 vychází v 2. polovině prosince.