Sedmá generace

Sedmá generace 12/2002

Úpadek biodiverzity našich lesů

Člověk a les – dialog, nebo vyhlazovací válka? Zůstaly z původních porostů už jen továrny na dřevo? Botanik Richard Višňák ukazuje, že naše soužití s fenoménem zvaným „les“ bylo a je mnohem barvitější, než se na první pohled zdá.

20. prosince 2002 /

Petra Kelly — život „zelenej“ političky

Petra Kelly (1947–1992) bola v sedemdesiatych a minimálne prvej polovici osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia symbolom i synonymom zelenej politiky. Krédo „politické je osobné a osobné je politické“ sotva pre niekoho platilo presnejšie, než pre ňu.

19. prosince 2002 /

Bhópál – katastrofa pokračuje

Dlouholetý spolupracovník české kanceláře Greenpeace a člen Mezirezortní komise pro chemickou bezpečnost MUDr. Miroslav Šuta se ve svém textu vrací k chemické havárii v indickém Bhópálu. Přestože od tragické události uplynulo již osmnáct let, její následky jsou živé dodnes.

18. prosince 2002 /

Globalizace a svoboda pohybu

„Zatímco bohaté státy postupně snižují a odstraňují bariéry pohybu lidí mezi sebou navzájem, směrem ven jako celek budují na hranicích stále vyšší zdi.“ Poslední díl seriálu Monitor globalizace je věnován analýze nepropustnosti hranic bohatých zemí.

17. prosince 2002 /
Sedmá generace 2/2023 vychází v 2. polovině dubna.