Sedmá generace

Sedmá generace 4/2002

Ekologie, politika a občanská společnost

Pavel Šaradín krátce analyzuje situaci na české politické scéně, aby se poté věnoval především vztahu politiky a ekologie. Politické strany v ČR si na ekologická témata teprve zvykají, začleňujíce je do svých programů velmi pozvolně a spíše na komunální úrovni.

30. dubna 2002 /

Malinké květinky

Usedněte a koukejte jako u vytržení celé hodiny na krásu, kterou už možná zítra serve ostrý vítr.

30. dubna 2002 /

Rio plus, alebo minus desať rokov?

Koordinátor projektu Medzinárodných energetických brigád a člen pracovnej skupiny DG Environment pre prípravu stanoviska Európskej únie k Johannesburgu sa zamýšľa nad nastávajúcim svetovým summitom o trvalo udržateľnom rozvoji v Johannesburgu.

29. dubna 2002 /

Miloševič v Haagu a globalizace spravedlnosti

Dubnový Monitor globalizace sleduje soud s bývalým jugoslávským vládcem na pozadí historického vývoje mezinárodních vztahů, práva a spravedlnosti. Ukazuje, jak proces s Miloševičem souvisí s globalizací, „humanitárním intervencionismem” a „válkou proti terorismu”. Hledá odpověď na otázku, zda lze ustavení Mezinárodního trestního tribunálu očekávat s nadějemi či obavami.

28. dubna 2002 /

Rok v klášteře na Sibiři

Dan Berounský (1972) vystudoval Husitskou teologickou fakultu Karlovy univerzity a nyní postgraduálně studuje religionistiku. Několikrát navštívil Burjatsko, Mongolsko a Tibet, pobýval také mezi tibetskými uprchlíky v severní Indii. Rok strávil v buddhistickém klášteře v Burjatsku.

27. dubna 2002 /
Sedmá generace 2/2023 vychází v 2. polovině dubna.