Dům

Dům

22. února 2024 /
foto: PxHere.com.
David Abram je přední americký ekofilosof, vypravěč příběhů, vizionář a jeden z nejlepších amerických spisovatelů o přírodě. Ve své práci, v níž se zabývá současnými kritickými environmentálními a ekologickými otázkami, propojuje filosofickou tradici fenomenologie s obsáhlým poučením z animistického světonázoru domorodých kultur. Je autorem knih The Spell of the Sensuous (1996; česky: Kouzlo smyslů, DharmaGaia 2013) a Becoming Animal (2013), jejíž český překlad (Jiří Zemánek) pod názvem Stávat se zvířetem nedávno vydalo brněnské nakladatelství HOST; toto je ukázka z druhé kapitoly knihy (str. 46—52). V češtině vyšla rovněž antologie šesti autorových esejí Procitnutí do živé země (OPS Nymburk 2008).
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.