Editorial

17. prosince 2020 /
foto: Greg Rakozy
V posledním letošním čísle ohledáváme vesmír, ale zdaleka nejen ten.

Vážená čtenářko, vážený čtenáři,

„je na čase podívat se do kosmu. Vesmír obsahuje více hvězd, než kolik je písku na kdejaké pláži, než kolik sekund uběhlo od vzniku Země, než kolik slov a zvuků pronesli všichni lidé, co kdy spatřili světlo světa.“ Slova astrofyzika Neila deGrasseho Tysona jsme si vzali k srdci, a tak v tomto čísle najdete tucet textů, které se k vesmíru tak či onak vztahují — ať už jde o létající odpad, srážky Země s vesmírnými tělesy, environmentální důsledky vesmírného výzkumu nebo spirituální dimenze kosmické evoluce.

Chcete-li se naopak držet při zemi, nalistujte si úspěšný příběh Obránců zvířat či reportáže z uprchlického tábora Meheba, udržitelného lesa u Kaletic nebo Klimatické Dílny v Zaježové. V Kulturní zahradě pak vyrostlo větší než malé množství recenzí na filmy, knihy a divadelní hry.

Závěrem roku si dovoluji připomenout, že k předplatnému nabízíme několik výborných bonusů — od Směsi pro les přes knihu Zahrada Gaii až po tašky Odvaha k informacím. A pokud předplatné někomu darujete, certifikát vám pošleme i e-mailem. Děkujeme.

Příští rok se Sedmá generace dožije třicetin. Budeme vám moc vděční, vyplníte-li na 7.G webu čtenářský dotazník. Díky vašim podnětům chceme časopis nasměrovat tak, aby s vámi — navzdory veškerým dobovým turbulencím — ještě mnohokrát obletěl Slunce.

Srdečně děkuji všem, kteří se na 29. ročníku podíleli, a přeji vám lepší nový rok!

Vít Kouřil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.