Hrádzu proti extrémizmu sa vytvoriť nepodarilo

26. února 2020 /
foto: archív Oľgy Gyarfášové
29. február je nezvyčajný tým, že ho má iba každý štvrtý rok. Na Slovensku bude ten v roku 2020 výnimočný aj tým, že bude dňom volieb do Národnej rady Slovenskej republiky. Slovensko má, podobne ako Česko, pomerný volebný systém, ale na rozdiel od Česka tvorí jediný volebný obvod. Prepočet percent na mandáty je tak spravodlivejší. Tieto voľby budú dôležité. Smer končí svoju tretiu vládu, štát spravuje už od roku 2006 s malou prestávkou 2010—2011. Naše země nevzkvétá. Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice archeologičky Martiny Kušnírovej spáchanej vo februári 2018 sa neustále dozvedáme nové fakty o prerastení štátu s mafiou, o korupcii v súdnictve, polícii, prokuratúre, o rozkrádačkách, kam sa pozriete. A do toho ešte vonku zúri klimatická kríza. Čo na to voliči? A čo na to Oľga Gyárfášová, sociologička, výskumná pracovníčka Inštitútu pre verejné otázky a docentka na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave?
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2024 vychází v 2. polovině června.