Jiný kraj, jiný sdílecí mrav

21. února 2022 /
foto: Joshua Dixon. Zambie.
Co se vám vybaví, když se řekne sdílení a Afrika? Schválně, na pár sekund se zamyslete. Co to bylo? I já jsem si před psaním tohoto článku položila stejnou otázku. Moje odpověď zní: ubuntu. Africká filosofie lidství a sdílení, „jsem, protože jsme“. Za svých dvanáct let strávených v Africe jsem o ubuntu slyšela nesčetněkrát, ale popravdě je to pro mě spíše fráze. Ubuntu je pro mě příliš teoretický koncept. Téma sdílení ale nabylo reálného rozměru v okamžiku, když jsem spolu se svým zambijským mužem začala probírat, jak a co se vlastně v Zambii sdílí.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.