Lidé bez domova se bojí covidu relativně méně

27. února 2021 /
foto: Jindřich Štreit
Pandémia, ktorá zasiahla svet na začiatku roku 2020, pre väčšinu z nás znamenala radikálnu zmenu životného štýlu. Svet sa spomalil, práca aj škola sa presunula do online priestoru, obmedzilo sa stretávanie s rodinou, priateľmi, s ľuďmi všeobecne. Zavreli sme sa do svojich domovov. Ale čo sa stalo s ľuďmi, ktorí nemajú to šťastie mať strechu nad hlavou? Ako pandémia ovplyvnila ich životy? Na tieto otázky a mnoho ďalších nám odpovedali Dagmar Kocmánková, výkonná riaditeľka organizácie Nový Prostor, ktorá vydáva rovnomenný časopis, a Jan František Krupa, národný riaditeľ sociálnych služieb Armády spásy.
Celý text je přístupný za 22 korun, nebo předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 270 korun a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 450 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/obchod. Pokud si 7.G předplácíte, přihlaste se vpravo nahoře. Kupte si jen tento článek za 22 korun. Děkujeme za jakoukoli formu podpory.

Jednorázový nákup článku

Jeden komentář: “Lidé bez domova se bojí covidu relativně méně

  1. Zdeněk napsal:

    Stydět by se neměli ti, kteří mají málo, nýbrž ti kteří mají víc než sami potřebují. Bohužel, ze života se vytratila radost a nahradily ji povinnosti. Proto se nelze divit spoustě lidem, že raději budou svobodnými žebráky, než bohatými otroky. Těchto lidí si moc vážím, protože se nebojí život žít se všemi radostmi a utrpením, jaké život nabízí. Když vidím některé, jak kolem života jen našlapují, aby se náhodou neumazali nebo nevystavili potenciálnímu nebezpečí, tak mám radost z toho, že jsem svůj život i přes těžkosti a různé pochybnosti zaměřil touze po svobodě na úkor obohacení se. Věděl jsem, že horší než materiální žebrák je mít zakrnělou duši. Lidé by měli přestat život studovat a začít jej žít. .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2024 vychází v 2. polovině února.